Adwokat Cezary Taracha

Jest prawnikiem z wcześniejszym bogatym doświadczeniem w pracy w wymiarze sprawiedliwości, dzięki czemu umiejętnie łączy rolę pełnomocnika procesowego przed sądami i urzędami z potrzebą doboru właściwego sposobu działania dla każdego Klienta. Potrafi właściwie zidentyfikować sytuację procesową każdego Mocodawcy dzięki czemu jest w stanie dobrać odpowiednie dla niego środki prawne i wskazać ewentualne zagrożenia dla jego interesów.

Cezary Taracha w 2004 r. ukończył prawo na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego broniąc pracę magisterską pt.: „Fundusze Unii Europejskiej w aspekcie wspólnotowej polityki regionalnej”. W latach 2005-2008 odbywał aplikację sądową, którą zakończył złożeniem egzaminu sędziowskiego w październiku 2008 r. W okresie 2005-2009 pracował jako asystent sędziego w sądach rejonowych w Małopolsce w wydziałach cywilnych i karnych. Autor publikacji, analiz i artykułów o charakterze dydaktycznym, m. in. „Aspekty prawne finansowania leków onkologicznych w lecznictwie zamkniętym”. Ponadto jest autorem cyklu porad prawnych „Z Temidą na Ty” publikowanego w „Gazecie Miechowskiej”, w którym w sposób przystępny dla czytelników tłumaczył zawiłości i problemy prawne.

W 2009 r. został wpisany na listę adwokatów, jest członkiem Świętokrzyskiej Izby Adwokackiej w Kielcach (Nr wpisu 413). Od tego czasu prowadzi indywidualną praktykę adwokacką. W swojej działalności niejednokrotnie podejmował się prowadzenia spraw trudnych i skomplikowanych, o czym świadczyć mogą przyjęte do rozpoznania i zakończone sukcesem dla jego Klientów skargi kasacyjne wniesione do Sądu Najwyższego w sprawach rodzinno- cywilnych i prawa pracy. Adwokat Cezary Taracha preferuje sprawy z zakresu prawa karnego, cywilnego (materialnego i procesowego), prawa gospodarczego, prawa rodzinnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Posługuje się językiem angielskim i niemieckim.

Prywatnie interesuje się historią, sztuką, filmem, literaturą, filozofią, muzyką popularną oraz rockową, grami strategicznymi, a także tajemnicami i zagadkami tego świata. Jest gorącym miłośnikiem zwierząt, w szczególności psów, uwielbia podróże i wycieczki górskie.

Kontakt: e-mail: ctaracha@gmail.com, tel. 603-628-063